
All-City Super Professional Apex Bike - 700c, Steel, Apex Night Jade
| Color | Night Jade |
| Mfg Size | 43, 52, 55, 58 |
| Rear Axle | 12mm Thru x 142mm |
| Platform | Super Professional |
| TT (Effective) | 495, 55, 565, 585 |
| Brake Type | Disc |
| Wheel Size | 700c |
| Fork Type | Rigid |
| Fork Material | Steel |
| Frame Material | Steel |
| Frame Type | Rigid |
| Defined Color | Green |
| Front Axle | 12mm Thru x 100mm |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Color | Night Jade |
| Mfg Size | 43, 52, 55, 58 |
| Rear Axle | 12mm Thru x 142mm |
| Platform | Super Professional |
| TT (Effective) | 495, 55, 565, 585 |
| Brake Type | Disc |
| Wheel Size | 700c |
| Fork Type | Rigid |
| Fork Material | Steel |
| Frame Material | Steel |
| Frame Type | Rigid |
| Defined Color | Green |
| Front Axle | 12mm Thru x 100mm |











