
All-City Super Professional Frameset - 700c / 650b, Steel, Hollywood Violet
| Color | Hollywood Violet |
| Mfg Size | 43, 46, 55, 61 |
| Rear Axle | 12mm Thru x 142mm |
| Platform | Super Professional |
| TT (Effective) | 495, 520, 565, 605 |
| Brake Type | Disc |
| Wheel Size | 650b |
| Fork Type | Rigid |
| Fork Material | Carbon |
| Frame Material | Steel |
| Frame Type | Rigid |
| Defined Color | Purple |
| Front Axle | 12mm Thru x 100mm |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Color | Hollywood Violet |
| Mfg Size | 43, 46, 55, 61 |
| Rear Axle | 12mm Thru x 142mm |
| Platform | Super Professional |
| TT (Effective) | 495, 520, 565, 605 |
| Brake Type | Disc |
| Wheel Size | 650b |
| Fork Type | Rigid |
| Fork Material | Carbon |
| Frame Material | Steel |
| Frame Type | Rigid |
| Defined Color | Purple |
| Front Axle | 12mm Thru x 100mm |











