
Campagnolo Calima Wheelset - 700 QR x 100/130mm Black Clincher
| Rear Axle | QR x 130mm |
| Rim Width (Internal) | 17 |
| Cassette Body Type | Campagnolo 10/11/12-Speed |
| Front Axle | QR x 100mm |
| Valve | Presta |
| Wheel Size | 700c |
| Defined Color | Black |
| ISO Diameter | 622 / Road / 29" |
| Tire Type | Clincher |
| Hub/Brake Compatibility | Rim Brake |
Original: $233.00
-65%$233.00
$81.55Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Rear Axle | QR x 130mm |
| Rim Width (Internal) | 17 |
| Cassette Body Type | Campagnolo 10/11/12-Speed |
| Front Axle | QR x 100mm |
| Valve | Presta |
| Wheel Size | 700c |
| Defined Color | Black |
| ISO Diameter | 622 / Road / 29" |
| Tire Type | Clincher |
| Hub/Brake Compatibility | Rim Brake |











