
Campagnolo Chorus Crankset - 170mm 12-Speed 48/32t 96 BCD Campagnolo Ultra-Torque Spindle Interface Carbon
| Color | Carbon |
| Rings | 48/32 |
| Number of Chainrings | Double |
| Crank Length (mm) | 170 |
| Crank Intended Use | Road |
| Drivetrain Speeds | 12 |
| Weight | 686 |
| BB Included | No |
| Pedal Spindle | 9/16" |
| Spindle Interface Type | Campagnolo Ultra-Torque |
| Chainring BCD | 96 |
| Chainline/Hub Compatibility | 135/142 Road Disc Hubs > 415 mm Chainstay |
| Defined Color | Carbon |
Original: $406.45
-65%$406.45
$142.26Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Color | Carbon |
| Rings | 48/32 |
| Number of Chainrings | Double |
| Crank Length (mm) | 170 |
| Crank Intended Use | Road |
| Drivetrain Speeds | 12 |
| Weight | 686 |
| BB Included | No |
| Pedal Spindle | 9/16" |
| Spindle Interface Type | Campagnolo Ultra-Torque |
| Chainring BCD | 96 |
| Chainline/Hub Compatibility | 135/142 Road Disc Hubs > 415 mm Chainstay |
| Defined Color | Carbon |











