
Campagnolo Levante 700C Wheel SET
- TECH SPECS
| Diameter | 700C |
| Front/Rear or Set | SET |
| ID Width (mm) | 25 |
| Axle Size | Thru 12mm |
| Rim Color | Carbon |
| Rim Model | Levante |
| Hub Model | Levante |
| Hub Spacing | 100 - 142 |
| Hub Color | Black |
| Gears | 10-13s N3W |
| Brake Type | CL |
| Spoke Type | SP |
| Spoke Count | 24H |
| Wall | Dbl |
| Valve Type | PV |
Original: $1,999.99
-65%$1,999.99
$700.00Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- TECH SPECS
| Diameter | 700C |
| Front/Rear or Set | SET |
| ID Width (mm) | 25 |
| Axle Size | Thru 12mm |
| Rim Color | Carbon |
| Rim Model | Levante |
| Hub Model | Levante |
| Hub Spacing | 100 - 142 |
| Hub Color | Black |
| Gears | 10-13s N3W |
| Brake Type | CL |
| Spoke Type | SP |
| Spoke Count | 24H |
| Wall | Dbl |
| Valve Type | PV |











