
Campagnolo Record Crankset - 172.5mm 12-Speed 50/34t 112/146 Asymmetric BCD Campagnolo Ultra-Torque Spindle Interface Carbon
| Color | Carbon |
| Rings | 50/34 |
| Number of Chainrings | Double |
| Crank Length (mm) | 172.5 |
| Crank Intended Use | Road |
| Drivetrain Speeds | 12 |
| Weight | 708 |
| BB Included | No |
| Pedal Spindle | 9/16" |
| Spindle Interface Type | Campagnolo Ultra-Torque |
| Chainring BCD | 112 Campagnolo Asymmetric |
| Chainline/Hub Compatibility | 135/142 Road Disc Hubs > 415 mm Chainstay |
| Defined Color | Black |
Original: $577.45
-65%$577.45
$202.11Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Color | Carbon |
| Rings | 50/34 |
| Number of Chainrings | Double |
| Crank Length (mm) | 172.5 |
| Crank Intended Use | Road |
| Drivetrain Speeds | 12 |
| Weight | 708 |
| BB Included | No |
| Pedal Spindle | 9/16" |
| Spindle Interface Type | Campagnolo Ultra-Torque |
| Chainring BCD | 112 Campagnolo Asymmetric |
| Chainline/Hub Compatibility | 135/142 Road Disc Hubs > 415 mm Chainstay |
| Defined Color | Black |











