
Campagnolo Super Record S Wireless Crankset
| Rings | 45/29, 48/32, 50/34, 52/36 |
| Number of Chainrings | Double |
| Drivetrain Speeds | 12 |
| Chainline/Hub Compatibility | 135/142 Road Disc Hubs > 415 mm Chainstay |
| Color | Carbon |
| Crank Length (mm) | 165, 170, 172.5, 175 |
| Crank Intended Use | Road |
| BB Included | Other |
| Pedal Spindle | 9/16" |
| Spindle Interface Type | Campagnolo Ultra-Torque |
| Defined Color | Carbon |
| Weight | 673 |
Original: $675.34
-65%$675.34
$236.37Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Rings | 45/29, 48/32, 50/34, 52/36 |
| Number of Chainrings | Double |
| Drivetrain Speeds | 12 |
| Chainline/Hub Compatibility | 135/142 Road Disc Hubs > 415 mm Chainstay |
| Color | Carbon |
| Crank Length (mm) | 165, 170, 172.5, 175 |
| Crank Intended Use | Road |
| BB Included | Other |
| Pedal Spindle | 9/16" |
| Spindle Interface Type | Campagnolo Ultra-Torque |
| Defined Color | Carbon |
| Weight | 673 |











