
Cane Creek eeWings Mountain Titanium Crankset - Direct Mount 30mm Spindle Brushed Titanium
| Rings | Sold Separately |
| Number of Chainrings | No Rings, No Spider Included |
| Chainring BCD | Direct Mount SRAM |
| Chainline/Hub Compatibility | 157 Super Boost Hubs |
| Color | Brushed Titanium |
| Crank Length (mm) | 160, 175 |
| Crank Intended Use | Mountain |
| Weight | 400 |
| BB Included | No |
| Pedal Spindle | 9/16" |
| Spindle Interface Type | RaceFace Cinch 30mm, RaceFace/Easton CINCH |
| Defined Color | Gray |
Original: $1,099.99
-65%$1,099.99
$385.00Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Rings | Sold Separately |
| Number of Chainrings | No Rings, No Spider Included |
| Chainring BCD | Direct Mount SRAM |
| Chainline/Hub Compatibility | 157 Super Boost Hubs |
| Color | Brushed Titanium |
| Crank Length (mm) | 160, 175 |
| Crank Intended Use | Mountain |
| Weight | 400 |
| BB Included | No |
| Pedal Spindle | 9/16" |
| Spindle Interface Type | RaceFace Cinch 30mm, RaceFace/Easton CINCH |
| Defined Color | Gray |











