

Crankbrothers Synthesis Alloy Wheels - 27.5"
| Color | Black |
| Rim Width (Internal) | 31.5 |
| Wheel Size | 27.5" |
| Defined Color | Black |
| ISO Diameter | 584 / 650b / 27.5" |
| Front Axle | 15mm Thru x 110mm |
| Tire Type | Tubeless Ready Clincher |
| Hub/Brake Compatibility | 6-Bolt Disc |
| Valve | Presta |
| Model | Synthesis Alloy Enduro |
| Size | 27.5" |
| Front/Rear | Rear (XD) |
| Axle/Spacing (mm) | 12x148 |
| Hub | Synthesis |
| Hole | 32 |
| Rim | Synthesis Alloy Enduro |
| Brake | 6-Bolt |
| Internal W | 29.5mm |
| Depth | 20mm |
| Material | Aluminum |
| Type | Tubeless |
| Color (H/S/R) | Black |
| Weight | 1018g |
Original: $239.99
-65%$239.99
$84.00Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Color | Black |
| Rim Width (Internal) | 31.5 |
| Wheel Size | 27.5" |
| Defined Color | Black |
| ISO Diameter | 584 / 650b / 27.5" |
| Front Axle | 15mm Thru x 110mm |
| Tire Type | Tubeless Ready Clincher |
| Hub/Brake Compatibility | 6-Bolt Disc |
| Valve | Presta |
| Model | Synthesis Alloy Enduro |
| Size | 27.5" |
| Front/Rear | Rear (XD) |
| Axle/Spacing (mm) | 12x148 |
| Hub | Synthesis |
| Hole | 32 |
| Rim | Synthesis Alloy Enduro |
| Brake | 6-Bolt |
| Internal W | 29.5mm |
| Depth | 20mm |
| Material | Aluminum |
| Type | Tubeless |
| Color (H/S/R) | Black |
| Weight | 1018g |











