

Crankbrothers Synthesis E I9 Alloy Rear Wheel - 12 x 148mm, 6-Bolt, Black
| Rear Axle | 12mm Thru x 148mm |
| Rim Width (Internal) | 29.5 |
| Cassette Body Type | SRAM XD |
| Valve | Presta |
| Wheel Size | 27.5", 29" |
| Defined Color | Black |
| ISO Diameter | 584 / 650b / 27.5", 622 / Road / 29" |
| Tire Type | Tubeless Ready Clincher |
| Hub/Brake Compatibility | 6-Bolt Disc |
Original: $549.99
-65%$549.99
$192.50Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Rear Axle | 12mm Thru x 148mm |
| Rim Width (Internal) | 29.5 |
| Cassette Body Type | SRAM XD |
| Valve | Presta |
| Wheel Size | 27.5", 29" |
| Defined Color | Black |
| ISO Diameter | 584 / 650b / 27.5", 622 / Road / 29" |
| Tire Type | Tubeless Ready Clincher |
| Hub/Brake Compatibility | 6-Bolt Disc |











