
DT Swiss 533d 29" Rim 32h Black
- Tough rim for mountain and utility riding
- Triple-pocket hollow construction with single stainless-steel eyelets
| Model | 533d |
| Size | 29" |
| Internal W | 22mm |
| Depth | 20.3mm |
| Hole | 32 |
| Brake | Disc |
| Type | Tubeless |
| Material | Aluminum |
| ERD | 602mm |
| Color | Black |
| Weight | 575g |
Original: $44.99
-65%$44.99
$15.75Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- Tough rim for mountain and utility riding
- Triple-pocket hollow construction with single stainless-steel eyelets
| Model | 533d |
| Size | 29" |
| Internal W | 22mm |
| Depth | 20.3mm |
| Hole | 32 |
| Brake | Disc |
| Type | Tubeless |
| Material | Aluminum |
| ERD | 602mm |
| Color | Black |
| Weight | 575g |











