

DT Swiss A 1800 Spline 30 Rear Wheel - 700c
| Rear Axle | 12mm Thru x 142mm |
| Rim Width (Internal) | 20 |
| Cassette Body Type | Shimano HG 11/12-Speed Road, SRAM XDR |
| Valve | Presta |
| Wheel Size | 700c |
| Defined Color | Black |
| ISO Diameter | 622 / Road / 29" |
| Rim Material | Alloy |
| Tire Type | Tubeless Ready Clincher |
| Hub/Brake Compatibility | Center-Lock Disc |
Original: $314.90
-65%$314.90
$110.21Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Rear Axle | 12mm Thru x 142mm |
| Rim Width (Internal) | 20 |
| Cassette Body Type | Shimano HG 11/12-Speed Road, SRAM XDR |
| Valve | Presta |
| Wheel Size | 700c |
| Defined Color | Black |
| ISO Diameter | 622 / Road / 29" |
| Rim Material | Alloy |
| Tire Type | Tubeless Ready Clincher |
| Hub/Brake Compatibility | Center-Lock Disc |











