
Dt swiss ARC 1400 Wide Dicut 62 WTS 700C Wheel Rear
| Rear Axle | 12mm Thru x 142mm |
| Rim Width (Internal) | 20 |
| Cassette Body Type | SRAM XDR |
| Valve | Presta |
| Color | Black |
| Wheel Size | 700c |
| Defined Color | Black |
| ISO Diameter | 622 / Road / 29" |
| Tire Type | Tubeless Ready Clincher |
| Rim Material | Carbon |
| Hub/Brake Compatibility | Center-Lock Disc |
Original: $1,452.90
-65%$1,452.90
$508.51Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Rear Axle | 12mm Thru x 142mm |
| Rim Width (Internal) | 20 |
| Cassette Body Type | SRAM XDR |
| Valve | Presta |
| Color | Black |
| Wheel Size | 700c |
| Defined Color | Black |
| ISO Diameter | 622 / Road / 29" |
| Tire Type | Tubeless Ready Clincher |
| Rim Material | Carbon |
| Hub/Brake Compatibility | Center-Lock Disc |











