
DT Swiss Big Ride 2250 Classic Rear Wheel - 26" 12 x 197mm Center-Lock HG11 MTN/XD Ratchet 18 BLK
| Rear Axle | 12mm Thru x 197mm |
| Rim Width (Internal) | 76 |
| Cassette Body Type | SRAM XD |
| Valve | Presta |
| Color | Black |
| Wheel Size | 26" |
| Defined Color | Black |
| ISO Diameter | 559 / 26" MTN |
| Tire Type | Clincher |
| Rim Material | Alloy |
| Hub/Brake Compatibility | Center-Lock Disc |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Rear Axle | 12mm Thru x 197mm |
| Rim Width (Internal) | 76 |
| Cassette Body Type | SRAM XD |
| Valve | Presta |
| Color | Black |
| Wheel Size | 26" |
| Defined Color | Black |
| ISO Diameter | 559 / 26" MTN |
| Tire Type | Clincher |
| Rim Material | Alloy |
| Hub/Brake Compatibility | Center-Lock Disc |











