
DT Swiss Big Ride Rim - 26" Disc Black 32H Clincher
| Brake Compatibility | Disc Only |
| Rim Width (Internal) | 76 |
| Brake Track | None |
| Manufacturer Spec ERD (mm) | 549 |
| Valve | Presta |
| Color | Black |
| Weight | 675 |
| Wheel Size | 26" Fat |
| Defined Color | Black |
| ISO Diameter | 559 / 26" MTN |
| Hub Drilling | 32 |
| Rim Material | Alloy |
| Tire Type | Clincher |
| Rim Center Offset (mm) | 0 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brake Compatibility | Disc Only |
| Rim Width (Internal) | 76 |
| Brake Track | None |
| Manufacturer Spec ERD (mm) | 549 |
| Valve | Presta |
| Color | Black |
| Weight | 675 |
| Wheel Size | 26" Fat |
| Defined Color | Black |
| ISO Diameter | 559 / 26" MTN |
| Hub Drilling | 32 |
| Rim Material | Alloy |
| Tire Type | Clincher |
| Rim Center Offset (mm) | 0 |











