
DT Swiss E 1900 Spline 30 Front Wheel - 27.5" 15 x 110mm Center-Lock Black
| Color | Black |
| Rim Width (Internal) | 30 |
| Wheel Size | 27.5" |
| Defined Color | Black |
| ISO Diameter | 584 / 650b / 27.5" |
| Front Axle | 15mm Thru x 110mm |
| Tire Type | Tubeless Ready Clincher |
| Hub/Brake Compatibility | Center-Lock Disc |
| Valve | Presta |
Original: $255.90
-65%$255.90
$89.56Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Color | Black |
| Rim Width (Internal) | 30 |
| Wheel Size | 27.5" |
| Defined Color | Black |
| ISO Diameter | 584 / 650b / 27.5" |
| Front Axle | 15mm Thru x 110mm |
| Tire Type | Tubeless Ready Clincher |
| Hub/Brake Compatibility | Center-Lock Disc |
| Valve | Presta |











