
DT Swiss E 1900 Spline 30 Rear Wheel - 27.5" 12 x 148mm 6-Bolt Micro Spline BLK
| Cassette Body Type | Shimano Micro Spline |
| Color | Black |
| Defined Color | Black |
| Hub/Brake Compatibility | 6-Bolt Disc |
| ISO Diameter | 584 / 650b / 27.5" |
| Rear Axle | 12mm Thru x 148mm |
| Rim Width (Internal) | 30 |
| Tire Type | Tubeless Ready Clincher |
| Valve | Presta |
| Wheel Size | 27.5" |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Cassette Body Type | Shimano Micro Spline |
| Color | Black |
| Defined Color | Black |
| Hub/Brake Compatibility | 6-Bolt Disc |
| ISO Diameter | 584 / 650b / 27.5" |
| Rear Axle | 12mm Thru x 148mm |
| Rim Width (Internal) | 30 |
| Tire Type | Tubeless Ready Clincher |
| Valve | Presta |
| Wheel Size | 27.5" |











