
Dt swiss E512 29in 32H Rim
- Tough All Mountain rim at an affordable price
- Sleeved jointed, disc specific rim with single eyelets for added strength
| Model | E 512 |
| Size | 29" |
| Internal W | 25mm |
| Depth | 21mm |
| Hole | 32 |
| Brake | Disc |
| Type | Tubeless |
| Material | Aluminum |
| ERD | 600mm |
| Color | Black |
| Weight | 560g |
Original: $81.90
-65%$81.90
$28.66Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- Tough All Mountain rim at an affordable price
- Sleeved jointed, disc specific rim with single eyelets for added strength
| Model | E 512 |
| Size | 29" |
| Internal W | 25mm |
| Depth | 21mm |
| Hole | 32 |
| Brake | Disc |
| Type | Tubeless |
| Material | Aluminum |
| ERD | 600mm |
| Color | Black |
| Weight | 560g |











