
DT Swiss E 532 Tubeless Ready 27.5" Disc Rim 32h Black
- Cost-efficient rim for enduro and all mountain riding
- Sleeved joint with single eyelets for added strength
| Model | E 532 |
| Size | 27.5" |
| Internal W | 30mm |
| Depth | 20mm |
| Hole | 32 |
| Brake | Disc |
| Type | Tubeless |
| Material | Aluminum |
| ERD | 564mm |
| Color | Black |
| Weight | 580g |
Original: $95.90
-65%$95.90
$33.56Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- Cost-efficient rim for enduro and all mountain riding
- Sleeved joint with single eyelets for added strength
| Model | E 532 |
| Size | 27.5" |
| Internal W | 30mm |
| Depth | 20mm |
| Hole | 32 |
| Brake | Disc |
| Type | Tubeless |
| Material | Aluminum |
| ERD | 564mm |
| Color | Black |
| Weight | 580g |











