
Dt swiss E512 27.5in 32H Rim
- TECH SPECS
| Diameter | 27.5in |
| Brand | DT Swiss |
| Model | E512 |
| ISO | 584 |
| ID Width | 25 |
| Width OD | 30 |
| Profile | 21 |
| Wall | Dbl |
| Side | DISC |
| Color | Black |
| Hole Count | 32 |
| Valve | PV |
| Weight | 525g |
| ERD | 562 |
| Extras |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- TECH SPECS
| Diameter | 27.5in |
| Brand | DT Swiss |
| Model | E512 |
| ISO | 584 |
| ID Width | 25 |
| Width OD | 30 |
| Profile | 21 |
| Wall | Dbl |
| Side | DISC |
| Color | Black |
| Hole Count | 32 |
| Valve | PV |
| Weight | 525g |
| ERD | 562 |
| Extras |











