

DT Swiss ER 1400 DiCut Rear Wheels - 700, 12 x 142mm, Center-Lock
| Rear Axle | 12mm Thru x 142mm |
| Rim Width (Internal) | 20, 22 |
| Cassette Body Type | Shimano HG 11/12-Speed Road, SRAM XDR |
| Valve | Presta |
| Wheel Size | 700c |
| Defined Color | Black |
| ISO Diameter | 622 / Road / 29" |
| Tire Type | Tubeless Ready Clincher |
| Hub/Brake Compatibility | Center-Lock Disc |
| Color | Black |
| Rim Material | Alloy |
Original: $605.90
-65%$605.90
$212.06Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Rear Axle | 12mm Thru x 142mm |
| Rim Width (Internal) | 20, 22 |
| Cassette Body Type | Shimano HG 11/12-Speed Road, SRAM XDR |
| Valve | Presta |
| Wheel Size | 700c |
| Defined Color | Black |
| ISO Diameter | 622 / Road / 29" |
| Tire Type | Tubeless Ready Clincher |
| Hub/Brake Compatibility | Center-Lock Disc |
| Color | Black |
| Rim Material | Alloy |











