
DT Swiss ERC 1100 DiCut 35 Front Wheel - 700 12 x 100mm Center-Lock Black
| Front Axle | 12mm Thru x 100mm |
| Valve | Presta |
| Color | Black |
| Wheel Size | 700c |
| Defined Color | Black |
| ISO Diameter | 622 / Road / 29" |
| Tire Type | Tubeless Ready |
| Hub/Brake Compatibility | Center-Lock Disc |
Original: $1,353.90
-65%$1,353.90
$473.87Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Front Axle | 12mm Thru x 100mm |
| Valve | Presta |
| Color | Black |
| Wheel Size | 700c |
| Defined Color | Black |
| ISO Diameter | 622 / Road / 29" |
| Tire Type | Tubeless Ready |
| Hub/Brake Compatibility | Center-Lock Disc |











