
DT Swiss ERC 1100 DiCut 35 Rear Wheel - 700 12 x 142mm Center-Lock HG11 Road/XDR Ratchet EXP 36 BLK
| Rear Axle | 12mm Thru x 142mm |
| Rim Width (Internal) | 22 |
| Cassette Body Type | SRAM XDR |
| Valve | Presta |
| Color | Black |
| Wheel Size | 700c |
| Defined Color | Black |
| ISO Diameter | 622 / Road / 29" |
| Tire Type | Tubeless Ready |
| Rim Material | Carbon |
| Hub/Brake Compatibility | Center-Lock Disc |
Original: $1,885.90
-65%$1,885.90
$660.06Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Rear Axle | 12mm Thru x 142mm |
| Rim Width (Internal) | 22 |
| Cassette Body Type | SRAM XDR |
| Valve | Presta |
| Color | Black |
| Wheel Size | 700c |
| Defined Color | Black |
| ISO Diameter | 622 / Road / 29" |
| Tire Type | Tubeless Ready |
| Rim Material | Carbon |
| Hub/Brake Compatibility | Center-Lock Disc |











