
DT Swiss EX 1700 Spline Front Wheel - 27.5" 15 x 110mm Boost 6-Bolt Black
| Rim Width (Internal) | 30 |
| Front Axle | 15mm Thru x 110mm |
| Valve | Presta |
| Color | Black |
| Wheel Size | 27.5" |
| Defined Color | Black |
| ISO Diameter | 584 / 650b / 27.5" |
| Rim Material | Alloy |
| Tire Type | Tubeless Ready Clincher |
| Hub/Brake Compatibility | 6-Bolt Disc |
Original: $426.90
-65%$426.90
$149.41Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Rim Width (Internal) | 30 |
| Front Axle | 15mm Thru x 110mm |
| Valve | Presta |
| Color | Black |
| Wheel Size | 27.5" |
| Defined Color | Black |
| ISO Diameter | 584 / 650b / 27.5" |
| Rim Material | Alloy |
| Tire Type | Tubeless Ready Clincher |
| Hub/Brake Compatibility | 6-Bolt Disc |











