
DT Swiss GR 1600 Front Wheel - 650b 12 x 100mm Center-Lock Black
| Color | Black |
| Defined Color | Black |
| Front Axle | 12mm Thru x 100mm |
| Hub/Brake Compatibility | Center-Lock Disc |
| ISO Diameter | 584 / 650b / 27.5" |
| Rim Width (Internal) | 24 |
| Tire Type | Tubeless Ready Clincher |
| Valve | Presta |
| Wheel Size | 650b |
Original: $323.90
-65%$323.90
$113.36Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Color | Black |
| Defined Color | Black |
| Front Axle | 12mm Thru x 100mm |
| Hub/Brake Compatibility | Center-Lock Disc |
| ISO Diameter | 584 / 650b / 27.5" |
| Rim Width (Internal) | 24 |
| Tire Type | Tubeless Ready Clincher |
| Valve | Presta |
| Wheel Size | 650b |











