
DT Swiss GR 1600 Spline 25 Front Wheel - 700 12 x 100mm Center-Lock Black
| Rim Width (Internal) | 25 |
| Front Axle | 12mm Thru x 100mm |
| Valve | Presta |
| Color | Black |
| Wheel Size | 700c |
| Defined Color | Black |
| ISO Diameter | 622 / Road / 29" |
| Tire Type | Tubeless Ready Clincher |
| Rim Material | Alloy |
| Hub/Brake Compatibility | Center-Lock Disc |
Original: $323.90
-65%$323.90
$113.36Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Rim Width (Internal) | 25 |
| Front Axle | 12mm Thru x 100mm |
| Valve | Presta |
| Color | Black |
| Wheel Size | 700c |
| Defined Color | Black |
| ISO Diameter | 622 / Road / 29" |
| Tire Type | Tubeless Ready Clincher |
| Rim Material | Alloy |
| Hub/Brake Compatibility | Center-Lock Disc |











