
DT Swiss GR 1600 Spline 25 Rear Wheel - 700 12 x 142mm Center-Lock Micro Spline BLK
| Rear Axle | 12mm Thru x 142mm |
| Rim Width (Internal) | 24 |
| Cassette Body Type | Shimano Micro Spline |
| Valve | Presta |
| Color | Black |
| Wheel Size | 700c |
| Defined Color | Black |
| ISO Diameter | 622 / Road / 29" |
| Tire Type | Tubeless Ready Clincher |
| Rim Material | Alloy |
| Hub/Brake Compatibility | Center-Lock Disc |
Original: $506.90
-65%$506.90
$177.41Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Rear Axle | 12mm Thru x 142mm |
| Rim Width (Internal) | 24 |
| Cassette Body Type | Shimano Micro Spline |
| Valve | Presta |
| Color | Black |
| Wheel Size | 700c |
| Defined Color | Black |
| ISO Diameter | 622 / Road / 29" |
| Tire Type | Tubeless Ready Clincher |
| Rim Material | Alloy |
| Hub/Brake Compatibility | Center-Lock Disc |











