

DT Swiss GRC 1400 Front Wheel - 12 x 100mm, Center-Lock, Black
| Rim Width (Internal) | 24 |
| Front Axle | 12mm Thru x 100mm |
| Valve | Presta |
| Color | Black |
| Wheel Size | 650b, 700c |
| Defined Color | Black |
| ISO Diameter | 584 / 650b / 27.5", 622 / Road / 29" |
| Rim Material | Carbon |
| Tire Type | Tubeless Ready Clincher |
| Hub/Brake Compatibility | Center-Lock Disc |
Original: $1,007.90
-65%$1,007.90
$352.76Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Rim Width (Internal) | 24 |
| Front Axle | 12mm Thru x 100mm |
| Valve | Presta |
| Color | Black |
| Wheel Size | 650b, 700c |
| Defined Color | Black |
| ISO Diameter | 584 / 650b / 27.5", 622 / Road / 29" |
| Rim Material | Carbon |
| Tire Type | Tubeless Ready Clincher |
| Hub/Brake Compatibility | Center-Lock Disc |











