


DT Swiss HG 1800 Spline Front Wheel
| Rim Width (Internal) | 24 |
| Front Axle | 12mm Thru x 100mm, 12mm Thru x 110mm |
| Valve | Presta |
| Color | Black |
| Wheel Size | 650b, 700c |
| Designed for ebike | Yes |
| Defined Color | Black |
| ISO Diameter | 584 / 650b / 27.5", 622 / Road / 29" |
| keyword search | electric bikes, electric bicycle, e-bike, e-bikes |
| Tire Type | Tubeless Ready Clincher |
| Rim Material | Alloy |
| Hub/Brake Compatibility | Center-Lock Disc |
Original: $255.90
-65%$255.90
$89.56Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Rim Width (Internal) | 24 |
| Front Axle | 12mm Thru x 100mm, 12mm Thru x 110mm |
| Valve | Presta |
| Color | Black |
| Wheel Size | 650b, 700c |
| Designed for ebike | Yes |
| Defined Color | Black |
| ISO Diameter | 584 / 650b / 27.5", 622 / Road / 29" |
| keyword search | electric bikes, electric bicycle, e-bike, e-bikes |
| Tire Type | Tubeless Ready Clincher |
| Rim Material | Alloy |
| Hub/Brake Compatibility | Center-Lock Disc |











