
DT Swiss HX 1700 Spline LS Front Wheel
| Rim Width (Internal) | 30 |
| Front Axle | 15mm Thru x 110mm |
| Valve | Presta |
| Color | Black |
| Wheel Size | 27.5", 29" |
| Designed for ebike | Yes |
| Defined Color | Black |
| ISO Diameter | 584 / 650b / 27.5", 622 / Road / 29" |
| Tire Type | Tubeless Ready |
| Rim Material | Alloy |
| Hub/Brake Compatibility | 6-Bolt Disc |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Rim Width (Internal) | 30 |
| Front Axle | 15mm Thru x 110mm |
| Valve | Presta |
| Color | Black |
| Wheel Size | 27.5", 29" |
| Designed for ebike | Yes |
| Defined Color | Black |
| ISO Diameter | 584 / 650b / 27.5", 622 / Road / 29" |
| Tire Type | Tubeless Ready |
| Rim Material | Alloy |
| Hub/Brake Compatibility | 6-Bolt Disc |











