
Dt swiss HX581 Disc 27.5in 32H Rim
- TECH SPECS
| Diameter | 27.5in |
| Brand | DT Swiss |
| Model | HX581 |
| ISO | 584 |
| ID Width | 35 |
| Width OD | 40 |
| Profile | 21 |
| Wall | Dbl |
| Side | DISC |
| Color | Black |
| Hole Count | 32 |
| Valve | PV |
| Weight | 610g |
| ERD | 563 |
| Extras |
Original: $232.99
-65%$232.99
$81.55Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- TECH SPECS
| Diameter | 27.5in |
| Brand | DT Swiss |
| Model | HX581 |
| ISO | 584 |
| ID Width | 35 |
| Width OD | 40 |
| Profile | 21 |
| Wall | Dbl |
| Side | DISC |
| Color | Black |
| Hole Count | 32 |
| Valve | PV |
| Weight | 610g |
| ERD | 563 |
| Extras |











