

DT Swiss PR 1400 DICUT OXiC Front Wheel - 700 QR x 100mm, Rim Brake
| Rim Width (Internal) | 18 |
| Front Axle | QR x 100mm |
| Valve | Presta |
| Color | Black |
| Wheel Size | 700c |
| Defined Color | Black |
| ISO Diameter | 622 / Road / 29" |
| Tire Type | Tubeless Ready Clincher |
| Hub/Brake Compatibility | Rim Brake |
Original: $569.90
-65%$569.90
$199.46Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Rim Width (Internal) | 18 |
| Front Axle | QR x 100mm |
| Valve | Presta |
| Color | Black |
| Wheel Size | 700c |
| Defined Color | Black |
| ISO Diameter | 622 / Road / 29" |
| Tire Type | Tubeless Ready Clincher |
| Hub/Brake Compatibility | Rim Brake |











