


DT Swiss R 470 Disc 700c Rim
- Jack-of-all-trades road rim
- Single-pocket hollow rim construction/extrusion
- Sleeved joint
| Model | R 470 |
| Size | 700c |
| Internal W | 20mm |
| Depth | 23mm |
| Hole | 24, 28, 32 |
| Brake | Disc |
| Type | Tubeless |
| Material | Aluminum |
| ERD | 596mm |
| Color | Black |
| Weight | 450g |
Original: $62.99
-65%$62.99
$22.05Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- Jack-of-all-trades road rim
- Single-pocket hollow rim construction/extrusion
- Sleeved joint
| Model | R 470 |
| Size | 700c |
| Internal W | 20mm |
| Depth | 23mm |
| Hole | 24, 28, 32 |
| Brake | Disc |
| Type | Tubeless |
| Material | Aluminum |
| ERD | 596mm |
| Color | Black |
| Weight | 450g |











