
DT Swiss T 1800 Rear Wheel - 700 10 x 1 x 120mm Threaded Track Black
| Rear Axle | 10x1 Threaded x 120mm |
| Rim Width (Internal) | 20 |
| Cassette Body Type | Threaded Track |
| Wheel Size | 700c |
| Defined Color | Black |
| ISO Diameter | 622 / Road / 29" |
| Tire Type | Tubeless Ready Clincher |
| Rim Material | Alloy |
Original: $376.90
-65%$376.90
$131.91Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Rear Axle | 10x1 Threaded x 120mm |
| Rim Width (Internal) | 20 |
| Cassette Body Type | Threaded Track |
| Wheel Size | 700c |
| Defined Color | Black |
| ISO Diameter | 622 / Road / 29" |
| Tire Type | Tubeless Ready Clincher |
| Rim Material | Alloy |











