
Dt swiss U533 Disc 26in 32H Rim
- TECH SPECS
| Diameter | 26in |
| Brand | DT Swiss |
| Model | U 533 |
| ISO | 559 |
| ID Width | 22 |
| Width OD | 28 |
| Profile | 20.5 |
| Wall | Dbl |
| Side | DISC |
| Color | Black |
| Hole Count | 32 |
| Valve | PV |
| Weight | 575g |
| ERD | 539 |
| Extras | Eyeletted |
Original: $70.90
-65%$70.90
$24.82Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- TECH SPECS
| Diameter | 26in |
| Brand | DT Swiss |
| Model | U 533 |
| ISO | 559 |
| ID Width | 22 |
| Width OD | 28 |
| Profile | 20.5 |
| Wall | Dbl |
| Side | DISC |
| Color | Black |
| Hole Count | 32 |
| Valve | PV |
| Weight | 575g |
| ERD | 539 |
| Extras | Eyeletted |











