
DT Swiss XM 1700 Spline 30 Rear Wheel - 27.5" 12 x 148mm Center Lock Micro Spline Ratchet SL 36 BLK
| Rim Width (Internal) | 30 |
| Defined Color | Black |
| Rear Axle | 12mm Thru x 148mm |
| Wheel Size | 27.5" |
| ISO Diameter | 584 / 650b / 27.5" |
| Tire Type | Tubeless Ready Clincher |
| Hub/Brake Compatibility | Center-Lock Disc |
| Cassette Body Type | Shimano Micro Spline |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Rim Width (Internal) | 30 |
| Defined Color | Black |
| Rear Axle | 12mm Thru x 148mm |
| Wheel Size | 27.5" |
| ISO Diameter | 584 / 650b / 27.5" |
| Tire Type | Tubeless Ready Clincher |
| Hub/Brake Compatibility | Center-Lock Disc |
| Cassette Body Type | Shimano Micro Spline |











