
ENVE Composites AG28 Foundation Wheelset - 650 12 x 100/142mm Center-Lock XDR BLK i9 101
| Color | Black |
| Rear Axle | 12mm Thru x 142mm |
| Rim Width (Internal) | 28 |
| Cassette Body Type | SRAM XDR |
| Wheel Size | 650b |
| Defined Color | Black |
| ISO Diameter | 584 / 650b / 27.5" |
| Front Axle | 12mm Thru x 100mm |
| Tire Type | Tubeless Ready |
| Hub/Brake Compatibility | Center-Lock Disc |
| Valve | Presta |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Color | Black |
| Rear Axle | 12mm Thru x 142mm |
| Rim Width (Internal) | 28 |
| Cassette Body Type | SRAM XDR |
| Wheel Size | 650b |
| Defined Color | Black |
| ISO Diameter | 584 / 650b / 27.5" |
| Front Axle | 12mm Thru x 100mm |
| Tire Type | Tubeless Ready |
| Hub/Brake Compatibility | Center-Lock Disc |
| Valve | Presta |











