

ENVE Composites G-Series Gravel Fork - 700c/650b 1.5" Tapered, 12 x 100mm, Black
| Steerer Type | Tapered |
| Color | Black |
| Crown Race | 40 |
| Weight | 520 |
| Wheel Size | 650b |
| Offset | 47, 50 |
| Material | Carbon |
| Defined Color | Black |
| Maximum Tire Clearance (Fork) | 2.25" |
| Axle to Crown Length | 395 |
| Front Axle | 12mm Thru x 100mm |
| S.H.I.S. Stem Clamp Diameter | 28.6 |
| Steerer Tube Length (mm) | 350 |
| Brake Mount (Fork) | Flat Mount 140 |
Original: $625.00
-65%$625.00
$218.75Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Steerer Type | Tapered |
| Color | Black |
| Crown Race | 40 |
| Weight | 520 |
| Wheel Size | 650b |
| Offset | 47, 50 |
| Material | Carbon |
| Defined Color | Black |
| Maximum Tire Clearance (Fork) | 2.25" |
| Axle to Crown Length | 395 |
| Front Axle | 12mm Thru x 100mm |
| S.H.I.S. Stem Clamp Diameter | 28.6 |
| Steerer Tube Length (mm) | 350 |
| Brake Mount (Fork) | Flat Mount 140 |











