
ENVE Composites M6 Front Wheel - 29" 15 x 110 Center-Lock Black
| Rim Width (Internal) | 32 |
| Front Axle | 15mm Thru x 110mm |
| Valve | Presta |
| Color | Black |
| Wheel Size | 29" |
| Designed for ebike | Yes |
| Defined Color | Black |
| ISO Diameter | 622 / Road / 29" |
| Rim Material | Carbon |
| Tire Type | Tubeless Ready |
| Hub/Brake Compatibility | Center-Lock Disc |
Original: $1,080.00
-65%$1,080.00
$378.00Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Rim Width (Internal) | 32 |
| Front Axle | 15mm Thru x 110mm |
| Valve | Presta |
| Color | Black |
| Wheel Size | 29" |
| Designed for ebike | Yes |
| Defined Color | Black |
| ISO Diameter | 622 / Road / 29" |
| Rim Material | Carbon |
| Tire Type | Tubeless Ready |
| Hub/Brake Compatibility | Center-Lock Disc |











