

ENVE Composites M6 Rear Wheel - 12 x 148, Center-Lock, Innerdrive, 80pt, Black
| Rear Axle | 12mm Thru x 148mm |
| Rim Width (Internal) | 27, 29 |
| Cassette Body Type | Shimano Micro Spline, SRAM XD |
| Valve | Presta |
| Color | Black |
| Wheel Size | 27.5", 29" |
| Designed for ebike | Yes |
| ISO Diameter | 584 / 650b / 27.5", 622 / Road / 29" |
| Rim Material | Carbon |
| Tire Type | Tubeless Ready |
| Hub/Brake Compatibility | Center-Lock Disc |
Original: $1,265.00
-65%$1,265.00
$442.75Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Rear Axle | 12mm Thru x 148mm |
| Rim Width (Internal) | 27, 29 |
| Cassette Body Type | Shimano Micro Spline, SRAM XD |
| Valve | Presta |
| Color | Black |
| Wheel Size | 27.5", 29" |
| Designed for ebike | Yes |
| ISO Diameter | 584 / 650b / 27.5", 622 / Road / 29" |
| Rim Material | Carbon |
| Tire Type | Tubeless Ready |
| Hub/Brake Compatibility | Center-Lock Disc |











