
ENVE Composites M730 Wheelset - 29" 15 x 110mm/12 x 148mm 6-Bolt XD BLK Industry Nine Hydra 32H
| Rear Axle | 12mm Thru x 148mm |
| Rim Width (Internal) | 30 |
| Cassette Body Type | SRAM XD |
| Front Axle | 15mm Thru x 110mm |
| Valve | Presta |
| Color | Black |
| Wheel Size | 29" |
| Defined Color | Black |
| ISO Diameter | 622 / Road / 29" |
| Tire Type | Tubeless Ready |
| Hub/Brake Compatibility | 6-Bolt Disc |
Original: $2,550.00
-65%$2,550.00
$892.50Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Rear Axle | 12mm Thru x 148mm |
| Rim Width (Internal) | 30 |
| Cassette Body Type | SRAM XD |
| Front Axle | 15mm Thru x 110mm |
| Valve | Presta |
| Color | Black |
| Wheel Size | 29" |
| Defined Color | Black |
| ISO Diameter | 622 / Road / 29" |
| Tire Type | Tubeless Ready |
| Hub/Brake Compatibility | 6-Bolt Disc |











