🎉 Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale








ESI Racer's Edge Grips
A 30mm diameter 100% silicone grip. The Racers edge grip is for riders looking to cut weight wherever they can but don’t want to give up the comfort and control you get with ESI grips. Also great for riders who just like the feel of a smaller grip.Wet or dry your hands won't slip but the grip will never feel sticky Install and remove with rubbing alcohol Silicone has a memory and will mold to your hand Made in the USA
| Length | 130, 130mm |
| Flange | No |
| Lock On | No |
| Shape | Round |
| Color | Aqua, Black, Blue, Gray, Green, Orange, Red |
| Weight | 50 |
| Defined Color | Black, Blue, Gray, Green, Orange, Red |
| Model | Racer'S Edge |
| Grip Color | White |
| Diameter | 30mm |
Select Color
From $6.30
Original: $17.99
-65%ESI Racer's Edge Grips—
$17.99
$6.30Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
A 30mm diameter 100% silicone grip. The Racers edge grip is for riders looking to cut weight wherever they can but don’t want to give up the comfort and control you get with ESI grips. Also great for riders who just like the feel of a smaller grip.Wet or dry your hands won't slip but the grip will never feel sticky Install and remove with rubbing alcohol Silicone has a memory and will mold to your hand Made in the USA
| Length | 130, 130mm |
| Flange | No |
| Lock On | No |
| Shape | Round |
| Color | Aqua, Black, Blue, Gray, Green, Orange, Red |
| Weight | 50 |
| Defined Color | Black, Blue, Gray, Green, Orange, Red |
| Model | Racer'S Edge |
| Grip Color | White |
| Diameter | 30mm |














