
Fairdale Express Bike - 700c Steel Medium/Large Blue
| Brake Type | Rim |
| Color | Matte Royal Blue |
| Defined Color | Blue |
| Fork Material | Steel |
| Fork Type | Rigid |
| Frame Material | Steel |
| Frame Type | Rigid |
| Front Axle | 3/8" x 100mm |
| Mfg Size | Medium/Large |
| Rear Axle | 3/8" Threaded x 135mm |
| TT (Effective) | 565 |
| Wheel Size | 700c |
| Platform | Express |
Original: $654.99
-65%$654.99
$229.25Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brake Type | Rim |
| Color | Matte Royal Blue |
| Defined Color | Blue |
| Fork Material | Steel |
| Fork Type | Rigid |
| Frame Material | Steel |
| Frame Type | Rigid |
| Front Axle | 3/8" x 100mm |
| Mfg Size | Medium/Large |
| Rear Axle | 3/8" Threaded x 135mm |
| TT (Effective) | 565 |
| Wheel Size | 700c |
| Platform | Express |











