
Hope RX Wide Crankset - 170mm 30mm Spindle Hope Direct Mount Road Wide Black
| Rings | Sold Separately |
| Number of Chainrings | No Rings, No Spider Included |
| Chainring BCD | Direct Mount Hope |
| Chainline/Hub Compatibility | 135/142 Road Disc Hubs < 415 mm Chainstay |
| Color | Black |
| Crank Length (mm) | 170 |
| Crank Intended Use | Road |
| BB Included | No |
| Pedal Spindle | 9/16" |
| Defined Color | Black |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Rings | Sold Separately |
| Number of Chainrings | No Rings, No Spider Included |
| Chainring BCD | Direct Mount Hope |
| Chainline/Hub Compatibility | 135/142 Road Disc Hubs < 415 mm Chainstay |
| Color | Black |
| Crank Length (mm) | 170 |
| Crank Intended Use | Road |
| BB Included | No |
| Pedal Spindle | 9/16" |
| Defined Color | Black |











