
Industry Nine A35 Stem Diameter: 35mm Length: 50mm Steerer: 1-1/8'' 7° Green
- TECH SPECS
| Handlebar Diameter | 35mm |
| Primary Color | Green |
| Steerer Tube | 1-1/8 |
| Stem Angle | 7° |
| Face Plate Bolts | 4 |
| Stem Length | 50mm |
| Stem Material | Aluminum |
| Stack Height | 40 |
| Stem Weight | 150g |
Original: $116.25
-65%$116.25
$40.69Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- TECH SPECS
| Handlebar Diameter | 35mm |
| Primary Color | Green |
| Steerer Tube | 1-1/8 |
| Stem Angle | 7° |
| Face Plate Bolts | 4 |
| Stem Length | 50mm |
| Stem Material | Aluminum |
| Stack Height | 40 |
| Stem Weight | 150g |











