

Industry Nine Hydra 2 Enduro Carbon Wheelset - 29", 15 x 110mm/12 x 148mm, 6-Bolt, Black, 32H
| Rear Axle | 12mm Thru x 148mm |
| Rim Width (Internal) | 32.5F/31R |
| Cassette Body Type | Shimano Micro Spline, SRAM XD |
| Front Axle | 15mm Thru x 110mm |
| Valve | Presta |
| Color | Black |
| Wheel Size | 29" |
| Designed for ebike | Yes |
| Defined Color | Black |
| ISO Diameter | 622 / Road / 29" |
| Tire Type | Tubeless Ready |
| Rim Material | Carbon |
| Hub/Brake Compatibility | 6-Bolt Disc |
Original: $2,295.00
-65%$2,295.00
$803.25Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Rear Axle | 12mm Thru x 148mm |
| Rim Width (Internal) | 32.5F/31R |
| Cassette Body Type | Shimano Micro Spline, SRAM XD |
| Front Axle | 15mm Thru x 110mm |
| Valve | Presta |
| Color | Black |
| Wheel Size | 29" |
| Designed for ebike | Yes |
| Defined Color | Black |
| ISO Diameter | 622 / Road / 29" |
| Tire Type | Tubeless Ready |
| Rim Material | Carbon |
| Hub/Brake Compatibility | 6-Bolt Disc |











