
Industry Nine Solix G Classic Rear HG11 Disc Hub Rear 28H 12mm TA 142mm Shimano HG 11 Silver
- TECH SPECS
| Axle Type | 12mm TA |
| Freehub Body | Shimano HG 11 |
| Hub Drilling | 28H |
| Hub Spacing | 142mm |
| Hub Spoke Type | J-bend |
| Hub Weight | 223g |
| Position | Rear |
| Primary Color | Silver |
| Rotor Mount | Center Lock |
Original: $348.75
-65%$348.75
$122.06Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- TECH SPECS
| Axle Type | 12mm TA |
| Freehub Body | Shimano HG 11 |
| Hub Drilling | 28H |
| Hub Spacing | 142mm |
| Hub Spoke Type | J-bend |
| Hub Weight | 223g |
| Position | Rear |
| Primary Color | Silver |
| Rotor Mount | Center Lock |











