
Kenda Juggernaut Elite Tire - 26 x 4 Clincher Folding Black 60tpi
| TPI | 60 |
| Color | Black |
| Weight | 1065 |
| Defined Color | Black |
| ISO Width (mm) | 98 |
| ISO Diameter | 559 / 26" MTN |
| Tire Intended Use | Mountain |
| Tire Diameter | 26" |
| Tire Bead | Folding |
| Labeled Size | 26 x 4 |
| Tire Type | Clincher |
| PSI | 30 |
Original: $114.95
-65%$114.95
$40.23Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| TPI | 60 |
| Color | Black |
| Weight | 1065 |
| Defined Color | Black |
| ISO Width (mm) | 98 |
| ISO Diameter | 559 / 26" MTN |
| Tire Intended Use | Mountain |
| Tire Diameter | 26" |
| Tire Bead | Folding |
| Labeled Size | 26 x 4 |
| Tire Type | Clincher |
| PSI | 30 |











