
Kenda Juggernaut Pro FatBike TR K Tire 26 x 4.0
- Tread blocks are interconnected for added knob integrity
- DTC dual tread compound with lightweight 120 tpi casing
| Model | Juggernaut Pro |
| Size | 26" |
| Width | 4.0" |
| Casing | Standard |
| TPI | 120 |
| Compound | Dual |
| Bead | Folding |
| Type | Tubeless |
| Color | Black |
| Weight | 850g |
Original: $114.95
-65%$114.95
$40.23Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- Tread blocks are interconnected for added knob integrity
- DTC dual tread compound with lightweight 120 tpi casing
| Model | Juggernaut Pro |
| Size | 26" |
| Width | 4.0" |
| Casing | Standard |
| TPI | 120 |
| Compound | Dual |
| Bead | Folding |
| Type | Tubeless |
| Color | Black |
| Weight | 850g |











