
Kenda K50 Tire - 20 x 1.75 Clincher Wire White
| Color | White |
| Defined Color | White |
| ISO Width (mm) | 44 |
| ISO Diameter | 406 / 20" BMX |
| Tire Intended Use | BMX |
| Tire Diameter | 20" |
| Tire Bead | Wire |
| Labeled Size | 20 x 1.75 |
| Tire Type | Clincher |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Color | White |
| Defined Color | White |
| ISO Width (mm) | 44 |
| ISO Diameter | 406 / 20" BMX |
| Tire Intended Use | BMX |
| Tire Diameter | 20" |
| Tire Bead | Wire |
| Labeled Size | 20 x 1.75 |
| Tire Type | Clincher |











